Loading
HAKKIMIZDA/

HAKKIMZIDA

İLKE EKYIL MİMARLIK MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK

Kurulduğumuz 2005 senesinden beridir bünyemizde bulundurduğumuz Mimar, İç Mimar ve İnşaat Mühendisi ekibiyle dinamik, genç, üretken bir ekip olarak modern ve kendine özgü bir işletmeyiz.

İşverenin memnuniyetini sağlamak için bütçe, amaç, zamanlama gibi kriterlerin doğru algılanıp, projeye yansıtılmasının memnuniyetin temel şartı olduğunu düşünüyoruz.

Caner YILDIRIM
Y. İnşaat Mühendisi
Erkan AKER
Y. Mimar
logo-ilke-mimarlik

HEDEFLERİMİZ

– Türkiye’de mimarlık pratiğinin geldiği noktayı doğru analiz edip, buna getireceğimiz doğru eleştirilerle bir söz söylemek,

– Gelişen bir ülkenin temel sektörlerinden birinde genel olarak ülkemize, yerel olarak da yaşadığımız çevreye katkı vermek.

– Yenilenebilir enerji sistemlerinin kullanımına önem vermek, çevreye saygılı yapılaşmaya örnek olmak,

– Mesleğimizin moda akımlarını takip ederken, bu modayı aşabilecek zaman duruşunda özgün eserler vermek,

– Utilitas (Kullanışlılık), Firmitas (Sağlamlık) , Venustas (Güzellik) mesleğimizin olduğu gibi bizim de prensiplerimizdir.

Fonksiyonları tam çözülmüş bir projede, bu çözüme uygun sağlamlıkta strüktür ile estetik değerlerden taviz vermeden projelerimizi çözmek,

PROJE PRENSİBİMİZ

– İşveren ve kullanıcı istekleri, onlarla kurulacak iletişim; projelerimizin doğru amaca ulaşmasında birinci aşamadır. Tasarım ve yapım sürecinin bir başka temel unsuru ekip çalışmasıdır. Günümüzde modern yapılar mimarlıkla birlikte bir çok başka meslek grubunun uyumlu çalışması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu çalışma ve koordinasyon ekibimiz tarafından eksiksiz yerine getirilmektedir.

– Proje süreci, kendi haline bırakılamayacak kadar girift ve başarılı bir sonuç için de sistemli bir şekilde kontrol edilmesi gereken bir süreçtir. Ofisimiz ilk görüşmeden teslim tarihine kadar bu titizlikte çalışır. İşverenimizden aldığımız veriler ilgili disiplinlerin süzgecinden geçirilerek rasyonel/estetik alternatifler oluşturulur. Bu alternatiflerin işveren tarafından doğru algılanması ve doğru seçimlerin yapılabilmesi için üç boyutlu görsel sunumlar yapılır. Amaca yönelik tasarım işverenle birlikte seçildikten sonra proje; ürünün başarısını sağlayacak, uygulama aşamasını sağlıklı yürütecek kalitede detaylandırılacak, uygun malzeme seçimleri yapılarak, proje paftaları yüksek standartlarda uygulama birimlerine teslim edilecektir.

Biz iş yaratmıyoruz. Ben bizim birer kaşif olduğumuza inanıyorum.
Glenn Murcutt

KURUCULAR

Y. İnşaat Mühendisi
YÖNETİCİ

İlke Mimarlık

İlke Mimarlık